Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

Úvod  /  Školní automat  /  Předplacená karta

Předplacená karta

Chcete rychle informaci, jak dobít kredit? Zvolte typ platby a klikněte na ikonku níže!

SMS Premium Platební brána Bankovní převod
SMS Premium - plať mobilem Platební brána Bankovní převod

Co je to předplacená karta?

Speciální kartička s unikátním čárovým kódem, která slouží k výběru výrobků z automatu Happysnack. Karta má platnost jeden školní rok a je rozdávána ve škole zdarma.
K výběru placených výrobků je třeba ji nabít bezhotovostním způsobem určitým finančním obnosem, pro výrobky zdarma není třeba kartu nikterak nabíjet.
Rodiče mohou sledovat výběry výrobků z automatu a provádět různá nastavení po přihlášení ke kartovému účtu zde.

Kde ji dostanete?

Každý žák ji dostane zdarma ve škole na počátku školního roku. Karta je platná po dobu jednoho školního roku s přesahem do konce listopadu roku následujícícho. Během školního roku či při ztrátě si ji může vyzvednout u školou pověřené osoby pro projekt Happysnack.

Jak ji můžete používat?

K výběru placených výrobků je třeba ji nabít libovolnou částkou bezhotovostním způsobem (převod z účtu, SMS Premium, platební brána na webu, poštovní poukázka A). Vždy je třeba uvést variabilní symbol, což je celé číslo, vytištěné nad čárovým kódem na kartičce. Výběr neochucených produktů projektu Mléko do škol a produktů z projektu Ovoce a zelenina do škol je zdarma, kartička tedy nemusí být nabita na žádnou částku.
POZOR! Některé  způsoby bezhotovostního dobíjení jsou zatíženy poplatky třetích stran!

Je třeba kartu aktivovat?

Ano, každá kartička pro výběr placených výrobků musí být "aktivována". Toto se provádí prvním nabitím karty jakýmkoli finančním obnosem. V praxi to znamená, že u prvního nabití karty dojde k její automatické aktivaci a synchronizaci příslušných nároků. Tento krok je zpoplatněn administrativním poplatkem ve výši 10 Kč (vč. DPH 21%), který bude stržen z výše dobitého kreditu. Po přihlášení ke svému účtu se tato aktivace zobrazuje jako Změna kreditu karty (aktivační poplatek).
Pro výběr bezplatných výrobků ve školních projektech Mléko do škol a Ovoce a zelenina do škol se aktivační poplatek nehradí.

Jaká je platnost předplacené karty?

Karty respektují minimální dobu trvání školních projektů a vydávají se s platností pro příslušný školní rok s přesahem do konce listopadu následujícícho školního roku. Jinak řečeno, platí vždy od 1.9. do 30.11. následujícího školního roku. Například: Letos vydané plastové karty platí od 1.9.2018 do 30.11.2019. Staré plastové karty vydané do 30.6.2018 měly  platnost do 30.11.2018.

Co dělat v případě ztráty karty?

Doporučujeme kartu zablokovat - buď po přihlášení ke svému kartovému účtu nebo prostřednictvím pověřených pracovníků ve školách. Případný kredit je možné převést na kartu novou. Stačí napsat žádost na info@happysnack.cz s uvedením čísla staré i nové karty a názvem školy, které dítě navstěvuje.

Převod zůstatkového kreditu na jakoukoli plastovou kartu je zdarma. Každá plastová karta je však zatížena aktivačním poplatkem ve výši 10 Kč, který se stáhne z výše kreditu po prvním dobití nebo převodu kreditu, záleží, co nastane dříve.

K čemu slouží heslo uvedené na kartě?

Nad čárovým kódem je uvedeno heslo pouze pro vaše první přihlášení ke kartovému účtu zde. Po prvním přihlášení jste vyzváni ke změně aktivačního hesla za vaše oblíbené a k zadání Vaší e-mailové adresy. E-mailová adresa slouží k automatickému (okamžitému) zaslání nově vygenerovaného hesla v případě jeho ztráty. Pokud nezadáte vaší e-mailovou adresu a ztratíte heslo, je třeba si jej vyžádat na centrální infolince na e-mailu info@happysnack.cz. Stačí uvést číslo karty a název školy.

Pozn.: Zaslání nového hesla infolinkou není okamžité. Doporučejeme uvádět Váš e-mail při registraci, máte tak jistotu, že nové heslo dostanete obratem. Nebojte se, nebudeme nikterak zneužívat vaši e-mailovou adresu :)

Jak dobít kredit?

Nabízíme tyto způsoby:
Převod z běžného účtu
Platba kartou na internetu
SMS Premium
Poštovní poukázka

POZOR! Vždy je třeba uvést variabilní symbol, což je celé číslo, vytištěné nad čárovým kódem na kartičce.

Happysnack upozorňuje! 
Při nesprávně uvedeném nebo chybějícím variabilním symbolu nebude možné platbu automaticky přiřadit! Nezadávejte platbu jako inkaso, neprovádíme inkasní převody!

Převod z běžného účtu

Číslo účtu pro zasílání plateb: 501 501 77 99 /5500 Raiffeisenbank

Variabilní symbol: celé číslo předplacené karty, které je vytištěno nad čárovým kódem
Doba pro připsání kreditu: obvykle do jednoho pracovního dne
Poplatek za provedení platby: platíte pouze bance za převod dle podmínek vaší banky, obvykle od 0,- do 5,- Kč.

NOVINKA! Na kartách je předtištěn QR kód pro přímou platbu.

Stačí jen naskenovat kód QR platby a příkaz k zaplacení je již vyplněn. Přednastavili jsme Vám v něm částku 100 Kč, tuto si ale můžete kdykoli změnit. Tato platba je klasickou platbou z běžného účtu, QR kód slouží pouze k automatickému nahrání platebního příkazu se všemi potřebnými údaji. Poplatky za platbu jsou shodné s klasickým převodním příkazem a záleží na sazebníku Vaší banky - obvykle od 0,- Kč do 5 Kč.

Platba kartou na internetu

Kartu můžete pohodlně dobít za použití Vaší platební karty. Vstup na platební bránu naleznete zde.

Doba pro připsání kreditu: okamžitě
Poplatek za připsání platby: Bez poplatku. Poplatek ve výši 2,5% odvádí příjemce plateb, vy nejste tímto poplatke nijak zatíženi.

SMS Premium

Kredit můžete nabít odesláním SMS na číslo 902 11 ve tvaru:

MK (mezera) 20 (nebo 50,100, 200) (mezera) ČÍSLO VAŠÍ KARTY

Částka, kterou za SMS zaplatíte vč. DPH Částka, která se připíše na Vaši kreditku
20 Kč 16 Kč
50 Kč 40 Kč
100 Kč 82 Kč
200 Kč 165 Kč

Cena SMS včetně DPH. Službu provozuje ATS, infolinka v pracovní dny 7 - 16 hodin: 296 363 199, www.platmobilem.cz

Doba pro připsání kreditu: okamžitě
Poplatek za provedení platby: viz tabulka výše.
!!!! Rozdíl mezi cenou SMS a připsaným kreditem je poplatek mobilním operátorům (Vodafone, O2, T-Mobile, U-Fon) a v minimální míře technickému správci ATS.
platmobilem.cz

SMS předplatné

Už nemusíte myslet na dobíjení kreditu, sami si vyberte podmínky, které vám budou nejlépe vyhovovat.

Je možné aktivovat pravidelné dobíjení kreditu pomocí mobilního telefonu. Můžete si zvolit frekvenci, ve které bude platba pravidelně prováděna, a také výši pravidelné platby. Aktivaci pravidelné platby provedete odesláním SMS na číslo 90211 ve tvaru:

MK (mezera) TYDEN (nebo MESIC) (mezera) 20 (nebo 50, 100, 200) (mezera) ČÍSLO VAŠÍ KARTY

Cena SMS podle Vašeho výběru v hodnotě 20, 50, 100 nebo 200 Kč včetně DPH v týdenní nebo měsíční frekvenci. Službu provozuje ATS, infolinka v pracovní dny 7 - 16 hodin: 296 363 199 www.platmobilem.cz

Nechcete již předplatné?
Zašlete SMS ve tvaru STOP (mezera) MK na číslo 90211 ke zrušení všech předplatných na více čísel karet.
Zašlete SMS ve tvaru STOP (mezera) MK (mezera) ČÍSLOKARTY na číslo 90211 ke zrušení předplatného na uvedené číslo karty.

POŠTOVNÍ POUKÁZKA A (na účet) na kterékoli poště

Číslo účtu pro zasílání plateb: 501 501 77 99/ 5500 Raiffeisenbank
Variabilní symbol: celé číslo předplacené karty, které je vytištěno nad čárovým kódem
Adresa majitele účtu: COME vending s.r.o., Žižkova 2904/8, 747 07 Opava - Předměstí

Doba pro připsání kreditu: obvykle do jednoho týdne
Poplatek za provedení platby: 36,-Kč (orientační cena - poplatky se řídí dle platného ceníku České pošty)

Potřebujete poradit s mylnou či nepřipsanou platbou? Ztratili jste či poškodili kartu? Ukončilo vaše dítě školní docházku? Přečtěte si naše časté dotazy a odpovědi zde.Aktualizace k 19.02.2019