Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

Úvod  /  Školní automat  /  Aktuality  /  Adoptuj si své rajčátko!

Adoptuj si své rajčátko!

V rámci doprovodných opatření evropského projektu Ovoce a zelenina do škol jsme pro děti připravili jedinečný projekt „Adoptuj si své rajčátko!“.

O co se jedná? O úsměv na tváři u 25 000 dětí prvního stupně základních škol, kteří si „ adoptují“ malou sazeničku rajčátka. Princip je jednoduchý. V únoru si zainteresované školy zaslaly přihlášky, v březnu se zasadila semínka a v dubnu se o ně pečovale, aby se v květnu tyto sazeničky mohly dostat ke svým adoptivním rodičům. Předání sazeniček ve školách doprovázela velká sláva a radost všech zúčastněných. Každé dítě dostalo k sazeničce speciální občanský průkaz, rodný list a také zapichovátko k označení rostlinky. Každý si totiž tu svou mohl pojmenovat dle vlastní fantazie – Klára, Speedy, Rajčík či Červenka. Teď pro nové rodiče nastává doba, kdy se o ní musí starat, zalévat ji a občas pohnojit. Zhruba za tři týdny se objeví první plody, které budou postupně dozrávat, a pokud bude o rostlinku pečováno, bude plodit až do Vánoc.

Cílem tohoto projektu je prohloubit vztah dětí k živé přírodě a podpořit znalosti o rostlinách, jejichž plody si mohou samy vypěstovat a zkonzumovat. Spousta dětí bydlí ve městech, nemají u domu zahrádky a ovoce či zeleninu nakupují v supermarketech. Nesetkávají se s tím, jak taková rostlinka vypadá a kolik práce a péče obnáší se o ni starat. A ono uplyne dlouhá doba, než se dostaneme ke kýženému cíli – utrhnout si sladký plod a sníst jej s úsměvem na tváři.

Sledujte informace na našich facebookových stránkách a těšte se z radosti dětí, které si svou sazeničku převzaly!

adoptuj si sve rajčátko

Informace o doprovodném opatření Adoptuj si své rajčátko! naleznete zde.

Realizováno v rámci projektu Ovoce a zelenina do škol a lze využít pouze pro přihlášené školy. Má i Vaše škola zájem se do tohoto projektu přihlásit? Chcete vědět více? Kontaktujte nás!Zpět na výpis rubriky