Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

Úvod  /  Pro školy  /  Podpora spotřeby školního mléka

Podpora spotřeby školního mléka

Podpora spotřeby školního mléka je program, kdy se Evropská unie a Česká republika podílejí na podpoře spotřeby mléka a mléčných výrobků u dětí z mateřských, základních a středních škol. V České republice tento projekt zastřešuje Státní zemědělský a intervenční fond (SZIF), spadající pod Ministerstvo zemědělství, ve spolupráci s tzv. schválenými žadateli, resp. dodavateli mléka a mléčných výrobků do škol.

Proč se zapojit do projektu Happysnack – Podpora spotřeby školního mléka?

Podpora spotřeby školního mlékaMáme zájem, aby se k dětem dostalo to nejlepší. Spolupracujeme s Mlékárnou Kunín a.s., která dodává mléko a mléčné výrobky v té nejvyšší kvalitě. Aby v mléku zůstaly zachovány potřebné živiny a enzymy, je třeba, aby mléko bylo ČERSTVÉ. Stejně jako u vás doma, i ve školách je čerstvé mléko uchováno v chladničce – tedy v chladícím automatu Happysnack, kde je udržována stálá teplota od 2 do 8°C. Děti si pak vybírají výrobky z automatů prostřednictvím speciálních předplacených karet.

Aktuální leták si můžete stáhnout kliknnutím na obrázek vlevo nebo na odkaz zde.

Nabídka školního mléka v automatech Happysnack

Mléko neochucené
Polotučné neochucené, cena 7,90 Kč

Ochucené mléko
Polotučná mléka - kakaové, vanilkové a s jahodovou příchutí, cena od 8,40 Kč

Nároky dětí na dotované výrobky

JEDNO DÍTĚ = JEDNO MLÉKO = JEDEN VYUČOVACÍ DEN

ALE POZOR! V automatu hlídáme nároky dětí ve třech zúčtovacích obdobích – září až prosinec, leden až březen a duben až červen. Znamená to, že v automatu je nastaven počet vyučovacích dnů za každé období, např. pokud je v období září až prosinec 82 vyučovacích dnů, pak si dítě může celkem vybrat až 82 dotovaných mléčných výrobků. Záleží pak na něm, zda si je vybere v jeden den nebo postupně v celém zúčtovacím období.

POZOR! Jakmile si nárok vyčerpá, bude žákovi za mléko účtovaná nedotovaná cena. Nový nárok na dotované výrobky pak má až počátkem dalšího zúčtovacího období.

Jaká je součinnost školy?

  • Činnost školy, spojená s provozem mléčného projektu, se řídí Nařízením vlády (ES) č.1234/2007, Nařízením Komise (ES) č.657/2008 a nařízením vlády ČR č.205/2004 Sb. v platném znění.
  • Evidenční on-line systém školním pracovníkům maximálně usnadňuje ze zákona povinnou agendu projektu, ukládá veškerou databázi a provádí evidenci a sledování nároků na dotované výrobky.
  • Škola zajistí distribuci a výměnu předplacených karet pro všechny žáky a 3x ročně vyplní a odešle Závazné prohlášení školy
  • Na všechny povinnosti a změny včas upozorňujeme emailem nebo prostřednictvím interního portálu.

Jak se k projektu přihlásit?

Máte-li na škole alespoň 250 dětí a jste-li v dosahu našich distribučních sítí, kontaktujte nás. Každá škola může mít sepsanou smlouvu pouze s jedním schváleným dodavatelem v jednom zúčtovacím období. Změny dodavatele jsou tedy možné vždy k počátku září, lednu či dubnu. Chcete vědět více – kontaktujte nás!