Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

Úvod  /  Pro školy  /  Ovoce a zelenina do škol

Ovoce a zelenina do škol

Ovoce do škol Projekt Ovoce a zelenina do škol podporuje spotřebu ovoce a zeleniny u všech žáků základních škol za pomocí evropských a státních dotací. Výrobky jsou dodávány minimálně dvakrát měsíčně přímo do škol, která uzavře smlouvu s některým ze schválených dodavatelů. Dle nařízení vlády lze v projektu nabízet ovoce a zelenina, která z 25% může být v podobě šťáv. Ovoce či zeleninu pro balíčky v projektu vybírají praví odborníci, aby byla v té nejlepší kvalitě, která zaručuje delší trvanlivost produktů.

Proč se zapojit do projektu Happysnack – Ovoce a zelenina do škol?

  • jsme stále jediní, kteří nabízejí distribuci ovoce a zeleniny do škol prostřednictvím chladících výdejních automatů Happysnack, vybavených speciálním patentovaným výdejním, platebním a komunikačním systémem
  • výběr ovocných porcí z automatu za pomocí klasických předplacených karet, které rozdáváme zdarma všem počátkem školního roku – není třeba, aby měly nabitý kredit
  • ideální pro školy s omezenými skladovacími prostory – odpovědnost za čerstvost zboží, uskladněné v automatu, neseme my
  • každá škola si může zvolit typ distribuce – zda do automatu či mimo něj
  • pro každé dítě zapojené do projektu minimálně dvě porce měsíčně přímo do školy
  • bohatá doprovodná opatření: exkurze do zemědělských podníků či farem, ochutnávky ve třídách s animovaným programem, pro děti na míru vytvořené vzdělávací materiály, finanční podpora na vybavení pozemků apod.
  • aktuální leták k projektu Ovoce a zelenina do škol najdete ke stažení zde

Jaké je součinnost školy?

  • Podmínky pro projekt Ovoce a zelenina do škol se řídí dle Nařízení vlády ČR č. 478/2009 Sb., Nařízení komise (ES) č. 288/2009 a Nařízení Rady (ES) č. 13/2009, všechny ve znění pozdějších předpisů.
  • Škola zajistí vylepení plakátu Ovoce a zelenina do škol na viditelném místě, vyplní jednou ročně formulář Roční hlášení s uvedením počtu žáků na 1. stupni a účastní se doprovodného opatření k programu (informace o prospěšnosti konzumace ovoce a zeleniny ve výuce, atp.)
  • Pověřený pracovník potvrzuje dodací listy a přehledy při každé dodávce ovocných produktů a uchovává je pro případné kontroly.

Jak se k projektu přihlásit?

Stačí podepsat smlouvu o spolupráci a vyplnit roční hlášení s uvedením počtu žáků na celé škole (včetně přípravných tříd) v příslušném školním roce a zaslat tyto dokumenty na adresu naší firmy do Opavy do konce stávajícího školního roku na rok nadcházející. Každá škola může mít sepsanou smlouvu jen s jedním schváleným dodavatelem ve školním roce, změny jsou tedy možné jen jednou ročně. Chcete vědět více – kontaktujte nás!

Ovoce a zelenina do škol - fotogalerie

kelimky_s_ovocem_8.jpg kelimky_s_ovocem_7.jpg kelimky_s_ovocem.jpg sacky_s_jablicky_mix.jpg hodne_vanicek.jpg velky_tacek.jpg tacky_s_ovocem_4_porce.jpg jablko_hrozno.jpg hruska_cherry.jpg jablko_kiwi_ve_vanicce.jpg jablko_hruska_ve_vanicce.jpg ovoce_s_vanickou.jpg