Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

Úvod  /  Pro školy  /  Ovoce a zelenina do škol

Ovoce a zelenina do škol

Ovoce do škol Projekt Ovoce a zelenina do škol podporuje spotřebu ovoce a zeleniny u žáků 1. stupně základních škol za pomocí evropských a státních dotací. Výrobky jsou dodávány minimálně dvakrát měsíčně přímo do škol, která uzavře smlouvu s některým ze schválených dodavatelů. Dle nařízení vlády lze v projektu nabízet ovoce a zelenina, která z 25% může být v podobě šťáv. Ovoce či zeleninu pro balíčky v projektu vybírají praví odborníci, aby byla v té nejlepší kvalitě, která zaručuje delší trvanlivost produktů.

Proč se zapojit do projektu Happysnack – Ovoce a zelenina do škol?

  • jsme stále jediní, kteří nabízejí distribuci ovoce a zeleniny do škol prostřednictvím chladících výdejních automatů Happysnack, vybavených speciálním patentovaným výdejním, platebním a komunikačním systémem
  • výběr ovocných porcí z automatu za pomocí klasických předplacených karet, které rozdáváme zdarma všem počátkem školního roku – není třeba, aby měly nabitý kredit
  • ideální pro školy s omezenými skladovacími prostory – odpovědnost za čerstvost zboží, uskladněné v automatu, neseme my
  • každá škola si může zvolit typ distribuce – zda do automatu či mimo něj
  • pro každé dítě zapojené do projektu minimálně dvě porce měsíčně přímo do školy
  • bohatá doprovodná opatření: exkurze do zemědělských podníků či farem, ochutnávky ve třídách s animovaným programem, pro děti na míru vytvořené vzdělávací materiály, finanční podpora na vybavení pozemků apod.
  • aktuální leták k projektu Ovoce a zelenina do škol najdete ke stažení zde

Nabídka ovocných produktů v projektu Happysnack

Balení čerstvého ovoce nebo zeleniny

Balení čerstvého ovoce nebo zeleniny

Balení čerstvého ovoce nebo zeleniny

Balení čerstvého ovoce nebo zeleniny

Balení čerstvého ovoce nebo zeleniny

Balení čerstvého ovoce nebo zeleniny

Balení čerstvého ovoce nebo zeleniny

Balení čerstvého ovoce nebo zeleniny

Čerstvá krájená jablíčka, porcovaná
Čerstvá krájená jablíčka, porcovaná

100% ovocné šťávy lisované z čerstvého ovoce Fresh party
100% ovocné šťávy lisované z čerstvého ovoce Fresh party

Jaké je součinnost školy?

  • Podmínky pro projekt Ovoce a zelenina do škol se řídí dle Nařízení vlády ČR č. 478/2009 Sb., Nařízení komise (ES) č. 288/2009 a Nařízení Rady (ES) č. 13/2009, všechny ve znění pozdějších předpisů.
  • Škola zajistí vylepení plakátu Ovoce a zelenina do škol na viditelném místě, vyplní jednou ročně formulář Roční hlášení s uvedením počtu žáků na 1. stupni a účastní se doprovodného opatření k programu (informace o prospěšnosti konzumace ovoce a zeleniny ve výuce, atp.)
  • Pověřený pracovník potvrzuje dodací listy a přehledy při každé dodávce ovocných produktů a uchovává je pro případné kontroly.

Jak se k projektu přihlásit?

Stačí podepsat smlouvu o spolupráci a vyplnit roční hlášení s uvedením počtu žáků na prvním stupni (včetně přípravných tříd a šestých ročníků speciálních škol) v příslušném školním roce a zaslat tyto dokumenty na adresu naší firmy do Opavy do konce stávajícího školního roku na rok nadcházející. Každá škola může mít sepsanou smlouvu jen s jedním schváleným dodavatelem ve školním roce, změny jsou tedy možné jen jednou ročně. Chcete vědět více – kontaktujte nás!

Ovoce a zelenina do škol - fotogalerie

kelimky_s_ovocem_8.jpg kelimky_s_ovocem_7.jpg kelimky_s_ovocem.jpg sacky_s_jablicky_mix.jpg hodne_vanicek.jpg velky_tacek.jpg tacky_s_ovocem_4_porce.jpg jablko_hrozno.jpg hruska_cherry.jpg jablko_kiwi_ve_vanicce.jpg jablko_hruska_ve_vanicce.jpg ovoce_s_vanickou.jpg