Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

Úvod  /  Pro školy  /  Mléko do škol

Mléko do škol

Projekt "Mléko do škol" je součástí tzv. "Školního projektu", který výrazným způsobem změnil podmínky distribuce od školního roku 2017/18. Evropská unie a Česká republika se podílejí na podpoře spotřeby mléka a mléčných výrobků u žáků základních a studentů středních škol a dětem se dostávají mléčné výrobky buď zcela zdarma (neochucené) anebo s příplatkem (ochucené).

V České republice tento projekt zastřešuje Státní zemědělský a intervenční fond (SZIF), spadající pod Ministerstvo zemědělství, ve spolupráci s tzv. schválenými žadateli, resp. dodavateli mléka a mléčných výrobků do škol.

NOVĚ! ZDARMA neochucená mléka a neochucené mléčné výrobky!

NOVĚ! Pro děti jen to nejlepší!  VYBRANÉ PRODUKTY TAKÉ V BIO KVALITĚ!

Co budeme dodávat?

Již od září: Neochucené mléko zdarma 2x měsíčně všem žákům základních astudentům středních škol. Toto vyplývá z Oznámení o minimálním počtu dodávek produktů za měsíc ve školním roce 2017/2018.

A o trochu později: Neochucené jogurty, sýry a jiné výrobky také zcela zdarma dle disponibilního limitu, který SZIF vyhlásí k 31.10.2017.

A jak je to s ochucenými výrobky? Tyto výrobky (jogurty a mléka) budou k dispozici ze školního automatu s doplatkem žáka/studenta. Jejich cena zatím není stanovena a čekáme na cenový výměr Ministerstva financí.

Jak se k projektu přihlásit?

Stačí podepsat smlouvu o spolupráci do 25. září letošního roku a vyplnit jednoduchý formulář Ročního hlášení. Každá škola může mít sepsanou smlouvu pouze s jedním schváleným dodavatelem v jednom školní roce. K novému dodavateli se můžete přihlásit až od nového školního roku. Chcete vědět více – kontaktujte nás!