Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

Úvod  /  Poradna  /  Vše o projektech

Vše o projektech

Mléko do škol

Proč potřebují mléko zejména děti?

Mléko a mléčné výrobky hrají důležitou roli ve výživě dětského organismu, především jako zdroj vápníku. Vápník zajišťuje zdravý vývoj kostí a skeletu. Tvorba kostní hmoty probíhá zejména během dětství a dospívání. Proto je velmi důležité, aby byl vápník podáván v dostatečném množství zejména dětem. Doporučená dávka vápníku činí podle věku dítěte 800 – 1 200 mg/den.

Kolik stojí dotované výrobky?

Ve školním projektu Mléko do škol jsou neochucená mléka a neochucené mléčné výrobky (sýry, jogurty, apod.) dodávány všem přihlášeným žákům zcela zdarma. Ochucené mléčné produkty najdete ve školním automatu za dotovanou cenu s doplatkem žáka. Více o cenách výrobků najdete v sekci Nabídka v automatu.

Jaký je nárok dítěte na dotované mléčné produkty?

Neochucené mléčné produkty jsou všem přihlášeným žákům dodávány zdarma. Dle platného nařízení má být upřednostňováno neochucené mléko, které dodáváme minimálně dvakrát měsíčně. Jako doplňkový sortiment zavážíme všem přihlášeným žákům také přírodní sýry (typu žervé, apod.), neochucené jogurty v BIO kvalitě a jiné výrobky (například plátkový sýr, apod.).

Ochucené mléčné produkty jsou s doplatkem žáka a najdete je ve školním automatu za sníženou dotovanou cenu. Nárok je omezen na jeden ochucený produkt za den za dotovanou cenu. Další ochucený výrobek je prodáván za cenu plnou, tedy nedotovanou.

Mému dítěti nechce automat vydat mléčné výrobky, kde je problém?

Mohly nastat tyto situace:

  • Na předplacené kartě již není žádný kredit – dobijte kartu.
  • Nastavený denní limit je nižší, než cena mléčného výrobku – po přihlášení ke kartovému účtu opravte denní limit alespoň na cenu jednoho výrobku.
  • Byl zakázán výběr mléčných výrobků – po přihlášení do kartového účtu dbejte, ať je zaškrtávací políčko na řádku Mléko do škol vyplněno.
  • Čeká se na potvrzení transakcí automatem – automat je momentálně offline. Během krátké doby servisní technici obnoví připojení, při delší odmlce nám můžete problém oznámit na info@happysnack.cz.

Mohou si dotované mléčné výrobky vybírat i pracovníci školy?

Pracovníci školy si mohou zakoupit mléčné produkty za nedotovanou cenu. Informace o cenách najdete v sekci Nabídka v automatu.

Ovoce a zelenina do škol

Jsou ovocné produkty opravdu zadarmo?

Žáci, kteří jsou účastníky projektu Ovoce a zelenina do škol resp. jejich rodiče, neplatí cenu dodaných produktů. Tato cena je hrazena z dotace EU, státního rozpočtu ČR a soukromých zdrojů.

Jaký je nárok dítěte na dotované výrobky?

Nárok dítěte je určen výší limitu, který se stanovuje nový pro každý školní rok. V letošním školním roce počítáme minimálně se dvěma zavážkami měsíčně.

Mé dítě je v šestém ročníku a rádo by vybíralo ovocné produkty, je to možné?

Ano, je to možné. Od školního roku 2017/18 jsou produkty v projektu Ovoce a zelenina do škol určeny všem žákům základních škol (tedy 1.- 9. ročník) včetně přípravných tříd.

Je možné ovocné produkty po vyčerpání nároku i zakoupit?

Nikoli, momentálně nelze zakoupit výrobky z projektu Ovoce a zelenina do škol.
Výjimkou je pouze 100% ovocná šťáva Fresh party, která je v běžném prodeji. Šťáva v projektu Ovoce a zelenina do škol má speciální označení – červený pruh s nápisem Školní projekt na horní straně kelímku. Volně prodejná šťáva toto označení nemá, je tedy placená.

Ostatní výrobky zdravé výživy

Je omezen výběr výrobků zdravé výživy z automatu?

Nikoli, výběr výrobků zdravé výživy není z naší strany nikterak omezen. Je třeba však brát ohled na to, že se jedná o dopolední svačinu a rodiče by měli svým dětem předat vhodné informace o výběrech na základě nutričních doporučení. Rodiče mohou také provádět různá nastavení (volba výrobků, denní limit) po přihlášení ke svému kartovému účtu.

Kde najdu složení a alergeny jednotlivých výrobků?

Vše potřebné o výrobcích najdete v sekci Nabídka v automatu. U každého výrobku je k dispozici Produktová karta výrobku, kde si dané informace můžete přečíst.

Jsou v nabídce Happysnack i výrobky bez lepku?

Pokud ano, je tato informace je vždy sdělena u přehledu výrobků v sekci Nabídka v automatu.

Aktualizace k 6.12.2018