Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

Úvod  /  Poradna  /  Vše o projektech

Vše o projektech

Mléko do škol

Proč potřebují mléko zejména děti?

Mléko a mléčné výrobky hrají důležitou roli ve výživě dětského organismu, především jako zdroj vápníku. Vápník zajišťuje zdravý vývoj kostí a skeletu. Tvorba kostní hmoty probíhá zejména během dětství a dospívání. Proto je velmi důležité, aby byl vápník podáván v dostatečném množství zejména dětem. Doporučená dávka vápníku činí podle věku dítěte 800 – 1 200 mg/den.

Kolik stojí dotované výrobky?

V letošním školním roce došlo k významným změnám v projektu Mléko do škol. Necohucené mléko a mléčné výrobky jsou do škol dodávány zdarma, ochucené pak s doplatkem žáka. Více o cenách výrobků najdete v sekci nabídka v automatu.

Jaký je nárok dítěte na dotované mléčné produkty?

Od letošního školního roku jsou neochucené mléčné produkty dětem dodávány zdarma. V září a v říjnu se jedná o jednu porci neochuceného mléka dvakrát za měsíc. V pozdějších měsících bychom rádi zařadili do nabídky také jogurty, acidofilní méka a čerstvé sýry. V pozdějších měsících budeme dodávat i ochucené mléčné produkty. Vše bude záležet na disponibilním limitu, který má být vyhlášet k 31.10.2017. O změnách vás budeme včas informovat.

Mému dítěti nechce automat vydat mléčné výrobky, kde je problém?

Mohly nastat tyto situace:

  • Na předplacené kartě již není žádný kredit – dobijte kartu.
  • Nastavený denní limit je nižší, než cena mléčného výrobku – po přihlášení ke kartovému účtu opravte denní limit alespoň na cenu jednoho výrobku.
  • Byl zakázán výběr mléčných výrobků – po přihlášení do kartového účtu dbejte, ať je zaškrtávací políčko na řádku Mléko do škol  vyplněno.
  • Čeká se na potvrzení transakcí automatem – automat je momentálně off line. Během krátké doby servisní technici obnoví připojení, při delší odmlce nám můžete problém oznámit na info@happysnack.cz.

Mohou si dotované mléčné výrobky vybírat i pracovníci školy?

Pracovníci školy si mohou zakoupit mléčné produkty za nedotovanou cenu. Informace o cenách najdete v nabídce automatu.

Ovoce a zelenina do škol

Jsou ovocné produkty opravdu zadarmo?

Žáci, kteří jsou účastníky projektu Ovoce a zelenina do škol resp. jejich rodiče, neplatí cenu dodaných produktů. Tato cena je hrazena z dotace EU, státního rozpočtu ČR a soukromých zdrojů.

Jaký je nárok dítěte na dotované výrobky?

Nárok dítěte je určen výší limitu, který se stanovuje nový pro každý školní rok. V letošním školním roce počítáme minimálně se dvěma zavážkami měsíčně.

Mé dítě je v šestém ročníku a rádo by vybíralo ovocné produkty, je to možné?

Ano, je to možné. od letošního školního roku jsou produkty v projektu Ovoce a zelenina do škol určeny všem žákům základních škol (tedy 1.- 9. ročník) včetně přípravných tříd.

Je možné ovocné produkty po vyčerpání nároku i zakoupit?

Nikoli, momentálně nelze zakoupit výrobky z projektu Ovoce a zelenina do škol.
Výjimkou je pouze 100% ovocná šťáva Fresh party, která je v běžném prodeji. Šťáva v projektu Ovoce a zelenina do škol má speciální označení – červený pruh s nápisem Ovoce a zelenina do škol na horní straně kelímku. Volně prodejná šťáva toto označení nemá, je tedy placená.

Ostatní výrobky zdravé výživy

Je omezen výběr výrobků zdravé výživy z automatu?

Nikoli, výběr výrobků zdravé výživy není z naší strany nikterak omezen. Je třeba však brát ohled na to, že se jedná o dopolední svačinu a rodiče by měli svým dětem předat vhodné informace o výběrech na základě nutričních doporučení. Rodiče mohou také provádět různá nastavení (volba výrobků, denní limit) po přihlášení ke svému kartovému účtu.

Kde najdu složení a alergeny jednotlivých výrobků?

Vše potřebné o výrobcích najdete v sekci nabídka v automatu.U každého výrobku je k dispozici Produktová karta výrobku, kde si dané informace můžete přečíst.

Jsou v nabídce Happysnack i výrobky bez lepku?

Pokud ano, je tato informace je vždy sdělena u přehledu výrobků v sekci nabídka v automatu.

Aktualizace k 4.9.2017