Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

Úvod  /  Poradna  /  Tipy od nutriční terapeutky  /  Proč svačit?

Proč svačit?

Svačina je důležitá stejně jako snídaně. Mnoho lidí ji vynechává, protože na ni nemají čas. Děti, které chodí do školy, mají přímo vymezený čas, kdy si svačinu mohou dát, a to o velké přestávce ve škole.

A co si vzít ke svačině?
Nejlepší variantou je, když má dítě připravenou svačinu z domova, protože rodič má kontrolu nad tím, co dítě jí, a může dohlédnout na to, že je svačina nutričně vyvážená. Pokud má Vaše dítě ve škole přístup ke školnímu automatu Happysnack, může si koupit svačinku tam. Vhodnost výrobků pro dopolední svačinu je pro tento projekt prověřena nutričními terapeuty, ale i tak jsou spíše vhodnější na doplnění svačiny připravené z domova.

Správně vyvážená svačina je důležitá, aby dítě doplnilo potřebnou energii, kterou potřebuje ke správnému fungování mozku a soustředění. Optimálně by měla tvořit 10 % z celkového denního příjmu. Vhodné je dítěti dát do školy celozrnné výrobky doplněné bílkovinou např. mléčným výrobkem. Součástí svačiny by také měla být porce ovoce. Ovoce by se mělo přijímat zvláště v dopoledních hodinách, jelikož obsahuje přirozené jednoduché cukry.

Proč svačit?Zpět na výpis rubriky