Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

Úvod  /  Poradna  /  Tipy od nutriční terapeutky

Tipy od nutriční terapeutky

Ovoce a zelenina

Konzumace ovoce a zeleniny je v našem jídelníčku velmi důležitá. Proto se v dnešním článku zaměříme na toto téma, protože ne každý dbá na pravidelnou konzumaci.

behani

Ovoce a zelenina mají významný vliv na celkové fungování našeho organizmu a hlavně nás chrání před vznikem nádorových, kardiovaskulá…

Číst více

Pitný režim

Máme tu léto a s ním spojené horké letní dny. V těchto dnech je obzvláště důležité dodržovat pitný režim. Kdo si jej hlídá, rozhodně neprohloupí.

Jak správně doplnit tekutiny?

Obecně se říká: „Vypijte denně 2 až 3 litry tekutin“. Některé názory jsou i takové, že se má člověk napít pouze, když cít…

Číst více

Huráá, pojďme pěstovat rajčátka!

V projektu „Adoptuj si rajčátko“ jsme rozdali dětem 25 000 sazeniček. Každé dítě má nyní svoje rajčátko, o které se bude starat, a poté si i může vypěstované plody sníst.

Proč bychom však rajčátka měli konzumovat?

Rajčátka se řadí mezi plodovou zeleninu z čeledi lilkovitých. Původem jsou z Ji…

Číst více

Proč svačit?

Svačina je důležitá stejně jako snídaně. Mnoho lidí ji vynechává, protože na ni nemají čas. Děti, které chodí do školy, mají přímo vymezený čas, kdy si svačinu mohou dát, a to o velké přestávce ve škole.

A co si vzít ke svačině?
Nejlepší variantou je, když má dítě připravenou svačinu z domova, pr…

Číst více

Proč snídat?

Snídaně je první jídlo, které bychom měli sníst na začátku dne. Náš organismus je po spánku zpomalený a snídaně pomáhá nastartovat metabolismus a připravit naše tělo na náročný den. Vaše dítě by mělo snídat nejlépe než jde do školy, v klidu a s ostatními členy rodiny. Snídaně by měla tvořit kolem 2…

Číst více

Jak na jídelníček? Klíčem je pravidelnost

Nejenom, že je důležitá skladba jídelníčku, ale i to jak často během dne jíme. V ideálním případě by se mělo snídat, svačit, obědvat, svačit, večeřet a případně zahrnout i druhou večeři.

Už v dětském věku si člověk vytváří stravovací návyky, které ho pak většinou provází po celý jeho život, proto j…

Číst více