Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

Úvod  /  Poradna  /  Nutriční terapeut Edita Weidenthalerová

Nutriční terapeut Edita Weidenthalerová

Od listopadu 2019 spolupracujeme s novou nutriční terapeutkou Editou Weidenthalerovou. Co nám o sobě Edita řekla?

EDita Weidenthalerová

"Vystudovala jsem na 1.lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze obor Nutriční terapeut. V současné době zde dokončuji také magisterské studium Nutriční specialista.

Již čtvrtým rokem jsem nutriční terapeutka ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, kde se převážně ambulantně věnuji dětským pacientům a jejich rodičům na Klinice dětského a dorostového lékařství.

Dříve jsem působila jako nutriční terapeutka na Klinice ústní, čelistní a obličejové chirurgie, kde jsem se zaměřovala na výživu u onkologických pacientů a pacientů po operaci obličeje a dutiny ústní.

V roce 2017 jsem absolvovala na VŠTJ Medicina Praha kurz Cvičitel pohybových aktivit se zaměřením na civilizační onemocnění, kam patří mimo mnoho dalších i obezita.

Ve volném čase působím jako nutriční konzultantka pro firmu MioBio.sro (MioMat), kde se podílím na vytváření chutných a nutričně vyvážených receptů pro děti i dospělé a publikací populárně naučných článků.

Rovněž působím jako dobrovolník ve spolku ALSA, který sdružuje a pomáhá pacientům a rodinám s nemocí ALS (amyotrofickou laterální sklerózou).

Nedílnou součástí mého života je sport, především běh a komplexní cvičení na celé tělo crossfit.

Projektem Happysnack pomáhám vybírat vhodnější varianty svačinek pro naše mlsné školáky.

Kontakt na mě je: edita@happysnack.cz"

Aktualizace k 26.11.2019